

Budynek Ministerstwa Wyznań Religijnych i Oświecenia Publicznego projektu Zdzisława Mączeńskiego, usytuowany w Warszawie przy ul. Jana Chrystiana Szucha 25, to wybitny przykład architektury publicznej II Rzeczypospolitej.
Wizję architektoniczną stworzył w 1925 r. prof. Zdzisław Mączeński, naczelnik Wydziału Budownictwa Szkolnego w resorcie. Gmach wyróżniał się surową, monumentalną formą i wysokim standardem wykończenia. Wnętrza w stylu art déco zaprojektował prof. Wojciech Jastrzębowski z warszawskiej Szkoły Sztuk Pięknych.
gdy – jako członek jury Państwowej Nagrody Muzycznej za rok 1931 – był uczestnikiem obrad w tym zakresie. Przy tej okazji powstała jedna z niewielu znanych dziś fotografii grupowych z ujęciem Kofflera (obok Witolda Maliszewskiego, Stanisława Niewiadomskiego, Jana Głowackiego, Stanisława Wiechowicza, Karola Szymanowskiego, Mateusza Glińskiego i Tadeusza Joteyki). W latach 1939–1945 w budynku mieściła się siedziba policji i służby bezpieczeństwa, a w piwnicach więzienie śledcze Gestapo. W 1945 r. gmach ponownie został siedzibą resortu oświaty, do dziś mieści się w nim Ministerstwo Edukacji Narodowej.